top of page

TIPY NA
VÝLET

SIR00075.JPG

Zajímavá je poloha vily obklopená krásnými zalesněnými kopci s nekonečným výběrem nenáročných sportovních aktivit v horách, mozností navštívení historických měst, hradů a zámků.  Nebo si jen můžete v průběhu ubytování odpočinout v naší, romantickém zahradě vily z 19. století.

Tereziny lázně Dubí

Lázeňství se začalo v Dubí rozvíjet již po roce 1862, kdy byly vystavěny Dianiny lázně a později Vodoléčebný ústav dr. Brechera. V roce 1879 vybudoval Thomas Nowak nové lázně pojmenované po své manželce Tereziny. V roce 1882 získal všechny lázně kníže Edmund Clary‑Aldringen, který je dále rozšířil a zvelebil. V současnosti se Tereziny lázně zaměřují na léčbu a rehabilitaci pohybového a nervového aparátu.

Lázně.jpg

Altenberg

Příroda, sport, památky a krušnohorská pohostinnost. 

Rekreační a lázeňská oblast Altenberg v Krušných horách  je známá rozmanitými možnostmi turistického, sportovního, či kulturního vyžití.  Přijeďte si k nám zasportovat, aktivně odpočinout, či jen lenošit v lázních.  V zimě si u nás skvěle zalyžujete a pro běžkaře je zde opravdový ráj. Nabídky pro volný čas a dovolenou v každém ročním období nabízejí příležitost zažít čistou přírodu, poznat historii hornictví, aktivně se věnovat sportu nebo se regenerovat během lázeňského pobytu či zdravotní dovolené.  To vše 365 dní v roce!

Altenberg.jpg

Sport Centrum Bouřňák

Lyžařské středisko Sport Centrum Bouřňák se nachází v prostoru obcí Mikulov a Moldava v Krušných horách. Bouřňák (869 m n. m.) patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří.

Bouřňák nabízí výborné sněhové podmínky a proto zde bylo vybudováno šest sjezdovek, které jistě uspokojí jak začínající, tak také zkušené lyžaře. Mírně pokročilí lyžaři se mohou zdokonalit na Hrobské sjezdovce (která se jako jediná nachází na jižním svahu) a pro náročné lyžaře ski areál Bouřňák připravil Slalomový svah, který patří k nejstrmějším svahům v České republice. I nároční lyžaři však na lehčí Hrobské sjezdovce ocení výjimečný výhled na malebnou krajinu Českého středohoří.

Bournak.jpg
bottom of page